به قسمت توافق نامه کاربر سایت “ایفا” خوش آمدید در صورت عدم توافق با این شرایط شما قادر به استفاده از خدمات سایت نخواهید بود.
  موضوع توافق نامه
‏‎موضوع قرارداد عبارت است از ایجاد و ارائه شبکه‏ای مطمئن که در آن کاربران اینترنت، اعم از خریداران و فروشندگان، با استفاده از تسهیلات سایت اقدام به خرید و فروش اینترنتی می نمایند. کاربران اینترنتی می‏توانند در هر جای ایران، کالای مورد نظر خود را با استفاده از سایت www.eefam.ir مورد مبادله قرار دهند.
 مدت اعتبار توافق نامه
این توافق نامه از هنگامی که کاربر با آن موافقت می نماید تا زمانی که به یکی از دلایل قراردادی یا قانونی فسخ شود معتبر خواهد بود.
 شرایط توافق نامه
    1-1- شرایط عضویت کاربر
در مورد اشخاص حقیقی، تنها اشخاص بالای 18 سال که مقیم ایران باشند می‌توانند به عضویت ایسام درآمده و از خدمات آن در مقام خریدار یا فروشنده استفاده نمایند.
اشخاص حقوقی که در دفاتر ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشند نیز می‌توانند عضو این سایت شده و از خدمات سایت استفاده نمایند.
    2-1- تعیین نام کاربری و رمز عبور
عضویت در ایفا رایگان است .جهت استفاده از خدمات سایت، کاربر میبایست هنگام ثبت نام ، نام کاربری و رمز عبور برای خود تعیین نماید. با انتخاب نام کاربری و رمز عبور و تایید آن توسط مدیریت سایت، کاربر به عضویت سایت درآمده و مسئولیت کلیه امور انجام شده توسط وی در سایت ، بعهده ایشان خواهد بود در غیر این صورت مجاز به استفاده از خدمات ایفا نبوده . کاربران میبایست از وارد کردن اطلاعات خود در وبسایتهای دیگر جدا خودداری نمایند در غیر اینصورت مسوولیت هرگونه از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات با کاربر مورد نظر میباشد. ضمنا از وارد کردن کلمات نامتعارف و خلاف قوانین و انتخاب نام و برند شرکتهای تجاری خودداری شود در صورت مشاهده حساب کاربری حذف خواهد شد.

سایت ایفا فقط اطلاعاتی را که برای تأیید هویت كاربر ضروری میباشد از شما کاربران محترم میخواهد. این اطلاعات شامل ، اطلاعات تماس شامل نام ، نشانی و شماره تلفن ، آدرس پست الکترونیکی ، آدرس محل سکونت، اطلاعات بانکی شامل شماره کارت یا شماره حسابتان جهت واریز وجه به حساب فروشندگان میباشد .

    3-1- امنیت اطلاعات كاربران
حفاظت از اطلاعات شخصی كاربران برای این سایت بسیار حائز اهمیت می باشد. جهت اطلاع از اقداماتی كه برای محرمانه ماندن اطلاعات کاربران صورت میگیرد، میتوانید حفظ حریم شخصی را که لینک آن در زیر کلیه صفحات سایت موجود است مطالعه فرمایید .
    4-1- ارتباط میان کاربران با یکدیگر و سایت
ارتباط با کلیه بخشهای سایت از طریق “تماس با ما” و شماره تماس ما که لینک آن در صفحه اول سایت موجود است برقرار می‌گردد و در مواقع ضروری سایت از طریق شماره تلفن هر كاربر با وی ارتباط برقرار می نماید. همچنین ارتباط کاربران با یکدیگر از طریق “پیام های خصوصی” و یا از طریق بخش “سوال از فروشنده” با یکدیگر پس از تایید مدیریت ارتباط برقرار می کنند.ضمنا کاربران میبایست از مبادله هرگونه اطلاعات تماس ، لینک سایت یا هرگونه ادرسهای برنامه های مجازی و ارسالهای پیامهای توهین امیز خودداری نمایند در صورت مشاهده این پیامها توسط مدیریت حذف خواهند شد.
    5-1- شرح کالا
برای عرضه کالا می توانید از متن، عکس و گرافیک در گروه های مناسب استفاده کرده و مسئولیت استفاده از هر نوع ابزار فوق که مغایر با شئونات مذهبی، اجتماعی ،سیاسی و فرهنگی کشور باشد منحصرا متوجه کاربر خواهدبود. فروشنده می بایست ضمن تشریح کامل وضعیت کالا، عکسهای واضح و کلیه شرایط مربوط به فروش آنرا نیز اعلام نموده و نوع فروش کالا نیز باید دقیقا در شرح آن درج شود.
   6-1- روش ارسال کالا
فروشندگان میبایست پس از فروش کالا ظرف 36 ساعت نسبت به ارسال آن به خریدار از طریق پست های مورد تایید (پست پیشتاز جمهوری اسلامی، شرکت تیپاکس و شرکت TPG) اقدام نمایند. و نسبت به ثبت بارکد پستی  در بخش مربوطه اقدام نماید در صورت عدم ارسال کالا وبسایت وجه را به خریدار مسترد میگرداند.
    7-1- مسئولیت خریداران و فروشندگان ایفا
کاربرانی که بعنوان فروشنده در وبسایت ایفا فعالیت مینماید، موظفند نسبت به ثبت مشخصات دقیق کالا و ثبت عکسهای متناسب با کالا و وضعیت ان با دقت اقدام نمایند  بدیهی است که هرگونه مسئولیت، در زمینه کیفیت یا کمیت کالای ارائه شده ، عدم ارائه اطلاعات لازم نیز ارسال آن بر عهده فروشنده میباشد  و در صورت اعلام خریدار مبنی بر عدم تطابق کالا با کالای درج شده در وبسایت ایفا پس از ارائه مستندات لازم به ایفا و بررسی توسط متخصصین ایفا و به تایید رسیدن این موضوع خریدار میبایست نسبت به استرداد کالای مذکور ظرف مدت 48 ساعت اقدام نموده (در غیر اینصورت وجه برای فروشنده قابل برداشت میباشد) و پس از حصول اطمینان از اینکه کالا توسط فروشنده وصول شده وجه بلافاصله به خریدار مسترد میگردد . ضمنا هزینه برگشت کالا بر عهده فروشنده وخریدار موظف به ارائه بارکد پستی میباشد .

خریداران و فروشندگان ملزم هستند در معاملاتی که در سایت ایفا انجام می دهند الزامات این توافق نامه را مراعات نمایند و مندرجات این توافق نامه در تفسیر و تعبیر اختلافات طرفیت ملاک عمل می باشد.

سایت ایفا توضیحات محصولات ، قیمت و آمار مربوط به فروشندگان را تایید نمی کند ، خدمات ایفا برای آگاهی بیشتر و کمک به خریداران می باشد و این امر  به معنای تایید یا تضمین کالا و خدمات به فروشندگان نیست .

    8-1- روش پرداخت

کاربران ایفا می‌توانند در هنگام ثبت سفارش، از طریق درگاه اینترنتی، هزینه سفارش خود را به صورت انلاین پرداخت کنند.

هنگام ثبت سفارش میتوانید پرداخت اینترنتی را انتخاب نمایید و بعد از وارد شدن به درگاه ،اطلاعات پرداخت خود را وارد کنید.

برای پرداخت اینترنتی شما نیاز دارید به :

– شماره کارت  (شماره 16 رقمی روی عابر بانک )

– رمز دوم کارت برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلا رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید.
برای فعال‌کردن رمز خرید اینترنتی، می‏‌توانید به دستگاه خودپرداز بانک صادرکننده کارت خود مراجعه، کارت خود را وارد کرده و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. سپس، در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را انتخاب کنید.
– CVV2    ( یک کد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد )
– تاریخ انقضاء    (تاریخ انقضا کارت‌ بانکی روی آن حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضا وجود ندارد، می‏‌توانید از عدد ۱۲ به جای ماه و از ۹۹ به جای سال انقضای کارت استفاده کنید.)

    9-1- فعالیت‌ها، مبادلات و کالاهای ممنوعه
فروشندگان میبایست در چارجوب قوانین و مقررایت سایت اقدام به فعالیت نمایند . در صورت مشاهده هرگونه تخلف ایفا مجاز به حذف حساب کاربر میباشد.
لیست فعالیت‌ها، مبادلات و کالاهای ممنوعه که تحت هیچ شرایطی نمی توانند مورد خرید و فروش قرار گیرند به شرح فایل پیوست این توافق نامه (جهت مشاهده لیست اینجا را کلیک فرمایید) می باشند.
    10-1- تعرفه های خدمات ایفا
تعرفه های مربوط به عرضه کالا و فروش آن در صفحه تعرفه های خدمات سایت درج گردیده است. ( جهت مشاهده جدول تعرفه ها اینجا را کلیک نمایید).
    11-1- روش تسویه حساب با فروشندگان
پس از فروش موفق کالا در سایت، مبلغ کالا و هزینه ارسال از خریدار دریافت گردیده و با ایمیل و اس ام اس به فروشنده اطلاع داده خواهد شد تا کالای خود را ظرف 48 ساعت برای خریدار طبق سفارش داده شده ارسال نماید. پس از تحویل و تایید کالا توسط خریدار، مبلغ واریز شده پس از کسر تعرفه خدمات و مالیات و عوارض ارزش افزوده به قسمت مبلغ قابل برداشت فروشنده اضافه می گردد. فروشندگان در صفحه صورتحساب، در قسمت حساب  ، درخواست انتقال وجه مبلغ قابل برداشت خود را ارسال نموده و وجه به حساب ایشان واریز میگردد.
همینطور لازم است نام، نام خانوادگی و شماره ملی کاربر در حساب کاربری ایشان ثبت شده باشد و شماره شبای ثبت شده متعلق به نام، نام خانوادگی و شماره ملی درج شده در حساب کاربری باشد.
اگر خریدار دریافت کالا را تا 5 روز پس از ثبت بارنامه توسط فروشنده تایید نکند، در این مدت مبلغ پرداختی به حساب فروشنده واریز نخواهد شد. و پس از سیر این مدت سیستم به صورت خودکار کالا را تایید می کند و مبلغ واریزی به حساب فروشنده واریز می شود.
و خریدار موظف است طی این زمان در صورت وجود مشکل اعلام نماید در غیر این صورت ایفا بنا را به تایید کالا توسط خریدار گذاشته و نسبت به پرداخت وجه به فروشنده مینماید و اگر خریدار طی این مدت اعلام شکایت نماید ایفا وارد پروسه حل اختلاف میشود و خریدار موظف است دلایل خود را بهمراه مستندات لازم ارایه نماید تا مدیریت نسبت به تصمیم گیری جهت مرجوعیت اقدام نماید
 12-1- حل اختلافات
خریداران و فروشندگان در صورت داشتن شکایت، اختلاف و یا مواجه با بروز مشکلات در امر خرید و فروش می بایست با مراجعه به بخش حل اختلاف اقدام نمایند.
  و پس از ثبت اعلام شکایت خریدار میباست دلایل و مستندات خود را کامل و بطور واضح ارائه دهد تا مدیریت بتواند عادلانه تصمیم بگیرد لازم به ذکر است که تصمیمات در چارچوب قوانین و مقررات و عادلانه اتخاذ میگردد.
و در صورتیکه قسمت حل اختلاف سایت نظر نهایی ، در مورد حل یک اختلاف را اعلام نموده و لیکن طرفین آن نظر را اجرا ننمایند ، دیگر حق طرح هیچ گونه شکایتی در این مورد را نخواهند داشت.
  13 -1- شرایط عدم مسئولیت و عدم تضمین
 ممکن است به دلایلی دسترسی کاربر به سایت امکان پذیر نباشد، کاربر با پذیرش این قرارداد حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می کند

سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص مطالب گمراه کننده ، غیر واقع و توهین آمیز را ندارد

سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص ضرر خسارات ناشی از عملکرد کارکنان به اعضا را نداشته و حداکثر خسارت قابل پرداخت معادل کارمزد خدمات ارایه شده به شخص مدعی خواهد بود

سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص صحت اظهارات كاربران در خصوص کسوراتی از قبیل مالیات، عوارض و دیگر مطالبات قانونی که به مبالغ دریافتی یا پرداختی تعلق می‏گیرد، ندارد و مسئول پرداخت این کسورات نخواهد بود

سایت خدمات خود را تنها طبق شروط این توافق نامه ارائه می‌نماید و هیچ تضمین و شرط اضافی دیگر را نمی پذیرد

سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص انجام معامله خارج از سایت را ندارد و مسئولیت آن بر عهده طرفین خواهد بود

 اصلاح توافق نامه
امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزیی این توافق نامه در طی زمان وجود داشته و در صورت انجام این امر نسخه ی بازنگری شده بر روی سایت قرار گرفته و از زمان درج نسبت به همه‏ی كاربران عضو موثر خواهد بود.

 

با قبول این توافق نامه کاربران قبول می کنند سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص ادعاها و مطالب گمراه کننده، نادرست، مضر و موهن مندرج در سایت ندارد. بدیهی است به محض اطلاع و رویت هر گونه اطلاعات غیر اخلاقی، غیرشرعی و ناهنجار، اطلاعات مذکور از سایت حذف خواهد شد.

ایفا مجازاست تا در صورت وقوع هر گونه تقلب، یا کشف احتمال تقلب و کلاهبرداری، عضویت کاربر را معلق و یا ابطال نماید و کاربر حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص ندارد .ضمنا قانون حاکم بر این توافق نامه کلیه‏ی قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران می‏باشد.