بلاگ

فر کانوکشن دار؛ تکنولوژی پخت سریع با مصرف انرژی کمتر

این فرها در مقایسه با فر گازی، اندکی گران تر هستند اما از آن جا که در فر با قابلیت Convection Fan مواد غذایی سریع تر و با دمای پایین تری آماده می شوند و در نتیجه انرژی کم تری نسبت به فرهای معمولی مصرف می کنند، این نوع فرها در سال های اخیر با استقبال قابل توجهی روبرو شده اند.

درست است که آشپزی کردن در خانه به آن روح می دهد اما گاهی اوقات این نسیم روح بخش چندان هم خوشایند نیست. زمانی که خسته هستیم یا نمی توانیم تصمیم بگیریم چه چیزی درست کنیم و یا عجله داریم، یکی از وسایلی که می تواند سبک آشپزی شما را به شکل خوشمزه تری، ساده تر هم بکند فر است. شاید هنوز فکر می کنید که فر فقط برای افرادی است که کیک خانگی می پزند؛ اما کارایی فر نسبت به این چشم انداز، وسیع تر و در حال پیشرفت است. هیچ چیز به خوبی یک فر نمی تواند مرغ و ماهی، نان، لازانیا یا پیتزا را برای شما درست کند. با رایج شدن اجاق گازهای صفحه ای، برای این که جای خالی این وسیله کارآمد و دوست داشتنی را حس نکنید، انواع فر توکار با تنوع در اندازه و کارایی به بازار آمدند. در ادامه به بررسی این وسیله کاربردی در خانه می پردازیم.

فر کانوکشن (Convection Oven ) نوعی پیشرفته از فر توکار است که به فن مجهز شده است. در کانوکشن آون یا فر فن دار، جریان هوای داغ توسط فن در اطراف غذا به صورت یکنواخت پخش می شود. درحالی که در فرهای معمولی انتقال درجه حرارت تنها از طریق دیواره ها انجام می شود و به همین دلیل دما در نقاط مختلف آن متفاوت است. در این نوع فر، هوای درون فر در درون دستگاه به گردش در می آید و از همه طرف به غذا وارد می شود و آن را کامل گرم می نماید. به علت این پدیده فیزیکی، حرارت سریع تر در تمام فضای فر بالا رفته و یکنواخت می شود و به صورت همسان در تمام نقاط فر به گردش درمی آید. غذا در این فرها نسبت به فرهای معمولی و قدیمی سریع تر آماده می شود. در واقع این نوع از فرها، پخت و پز را حدود ۲۵ درصد تسریع می بخشند. به دلیل چرخش هوا، پخت مواد غذایی یکسان صورت می گیرد و حرارت کم تری هم نیاز است و البته در همه نقاط، به خوبی پخته می شود. در این بافت یکنواخت حرارتی، شما نیازی به چرخاندن غذا یا جابجایی قفسه ها و سینی های مختلف یا نگرانی بابت سوخت خمیر پیتزا یا بیسکوییت های طبقه پایین ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *